• Program „Wirusoochrona” został zrealizowany w Przedszkolu Miejskim nr 15
          w Jaworznie, w 6 grupach . W projekcie wzięło udział 149 dzieci oraz 215 rodziców
          . Głównym celem powyższej akcji było pogłębienie wiedzy z zakresu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową, ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki koronawirusa i grypy oraz zwrócenie uwagi na rolę higieny w profilaktyce chorób zakaźnych. Działania edukacyjne przeprowadzone w naszym przedszkolu wzbogaciły wiedzę dzieci w zakresie zdrowia i higieny. Na zajęciach przypomniano w jaki sposób dbać o swoje zdrowie, omówiono przyczyny zachorowania oraz jak się zachować, gdy zauważymy u siebie objawy choroby, przypomniano również jak prawidłowo myć ręce oraz jak prawidłowo zakładać i ściągać maseczkę. Dzieci obejrzały wiele różnych projekcji na temat zdrowia i wirusów. Szczególną uwagę zwrócono na przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny obowiązujących w okresie pandemii. Podkreślono również  jak ważna dla naszego zdrowia jest aktywność fizyczna, zdrowe odżywianie, dostosowaniem ubrania do warunków pogodowych oraz szczepienia ochronne, które są najskuteczniejszą formą zapobiegania rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych. Dzieci uczęszczały na zimowe spacery w celu hartowania swojego organizmu, wykonały również samodzielnie zdrową sałatkę owocową. Dzieci brały udział w Akademii Czystych Rąk oraz w Akademii Przedszkolaka Czyściochowo. Dokumentacja fotograficzna została umieszczona na stronie internetowej naszego przedszkola.

Dodatkowe informacje o realizacji przedsięwzięcia (czy akcja została rozszerzona
          o dodatkowe działania, zainteresowanie ze strony dzieci itp.):

Dzieci były bardzo zainteresowane kolejną akcją „Wirusoochrona”. Chętnie brały udział we wszystkich zajęciach zorganizowanych w przedszkolu oraz w spacerach. Podczas zajęć wykorzystywany był sprzęt multimedialny do oglądania filmów edukacyjnych: „Jak dokładnie myć ręce”, „Czyste rączki”, „Znikaj wirusie”. Wykorzystany był również stół multimedialny, gdzie dzieci chętnie wykonywały wszystkie zadania. Podczas zajęć przedszkolaki rozwiązywały krzyżówkę lub kolorowały bakterię i wirusy, które były jednym z załączników dostarczonym przez sanepid. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyło się robienie sałatki owocowej. Przeprowadziliśmy praktyczną naukę prawidłowego mycia rąk oraz zakładania maseczki.

Założone cele zostały zrealizowane. Dużą pomocą były materiały w formie plakatu udostępnione przez sanepid. Cała akcja uzmysłowiła dzieciom, rodzicom oraz nauczycielom, nie tylko jak ważne jest przestrzegania zasad higieny osobistej, ale
          i wdrożenie odpowiednich działań profilaktycznych w placówkach oświatowo – wychowawczych.

Koordynatorzy przedszkolni: Barbara Dulian, Marta Muszyńska.

Data: 30.03.2022r.

• przedszkole15@jaworzno.edu.pl
      • 327629237 327629238 237629239 fax e-PUAP /PM15Jaworzno/SkrytkaESP
      • Przedszkole Miejskie nr 15 w Jaworznie 43-600 Jaworzno, ul. Azot 16 Przedszkole pracuje od godziny 6:00 do 16:30 Kontakt z dyrektorem; od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00. Inne godziny kontaktu z dyrektorem w przypadku potrzeb rodzica po uzgodnieniu telefonicznym. Kontakt z nauczycielami grup - zgodnie z pracą na grupach, telefoniczny wg. potrzeb rodzica. Poland