• KĄCIK LOGOPEDYCZNY

Zajęcia logopedyczne w przedszkolu

Na przełomie września i października w przedszkolu przeprowadzane jest przesiewowe badanie mowy wśród wszystkich dzieci uczęszczających do placówki. Na podstawie przesiewowego badania mowy wyłonione są dzieci, które objęte są indywidualną opieką logopedyczną. Na zajęciach prowadzone są ćwiczenia, które mają na celu:

• usprawnianie motoryki aparatu artykulacyjnego (m.in. języka, warg, żuchwy),
          • kształtowanie prawidłowego toru oddechowego, wydłużanie fazy wydechowej,
          • kształtowanie prawidłowych czynności fizjologicznych w obrębie aparatu mowy (tj. połykanie, żucie, odgryzanie),
          • rozwijanie słuchu fonematycznego,
          • wzbogacanie słownictwa, rozwijanie mowy opowieściowej,
          • rozwijanie umiejętności budowania dłuższych wypowiedzi,
          • rozwijanie umiejętności rozumienia wypowiedzi słownych,
          • uzyskanie prawidłowej artykulacji poszczególnych głosek.

• przedszkole15@jaworzno.edu.pl
      • 327629237 327629238 237629239 fax e-PUAP /PM15Jaworzno/SkrytkaESP
      • Przedszkole Miejskie nr 15 w Jaworznie 43-600 Jaworzno, ul. Azot 16 Przedszkole pracuje od godziny 6:00 do 16:30 Kontakt z dyrektorem; od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00. Inne godziny kontaktu z dyrektorem w przypadku potrzeb rodzica po uzgodnieniu telefonicznym. Kontakt z nauczycielami grup - zgodnie z pracą na grupach, telefoniczny wg. potrzeb rodzica.