• WIZJA PRZEDSZKOLA

“ Dla nas najważniejsze jest, aby nasze dzieci były szczęśliwe,

gdyż tylko ze szczęśliwych dzieci wyrastają szczęśliwi dorośli.

• Naszym największym dobrem jest dobro dziecka, przygotowujemy je do odnoszenia sukcesów i radzenia sobie z trudnościami.

• Stwarzamy każdemu dziecku szansę rozwoju na miarę jego możliwości.

• Pragniemy w każdym naszym wychowanku rozbudzać ciekawość świata i ludzi, spostrzegawczość i wrażliwość.

• Chcemy wychować dziecko z bogatą wyobraźnią twórczą, zdolne do spontanicznej ekspresji własnych uczuć i myśli, otwarte na pomysły i inspiracje płynące od innych osób oraz gotowe szukać nowych, lepszych i oryginalnych rozwiązań.

• Opieramy się na pedagogice zabawy, która angażuje emocjonalnie dzieci, pobudza do twórczego działania, inspiruje do maksymalnego wykorzystania swoich możliwości, a jednocześnie jest źródłem radości i satysfakcji.

• Nauczycielki poszukują nowatorskich rozwiązań w swojej pracy, podnoszą kwalifikacje i chętnie dzielą się zdobytą wiedzą z rodzicami.

• Organizujemy imprezy i uroczystości przedszkolne, które pozwalają nam wspólnie spędzać czas.

• Dobra współpraca ze środowiskiem pozwala nam zaistnieć, wzbogacać bazę. Nasze przedszkole jest kolorowe, przytulne, ciepłe, wyposażone w nowoczesny sprzęt, zabawki, pomoce dydaktyczne, meble.

• Nasze przedszkole współpracuje z rodzicami i środowiskiem lokalnym dla dobra wychowanków. Współpraca ta oparta jest na zaangażowaniu wszystkich pracowników. Są oni życzliwi i uśmiechnięci, zadowoleni z pracy tworzą wspaniałą atmosferę. Dzięki temu nasze dzieci czują się akceptowane, szczęśliwe i bezpieczne.

MISJA PRZEDSZKOLA

Jesteśmy przedszkolem:

• Otwartym na potrzeby dziecka i jego rodziców,

• Nabór odbywa się na zasadzie ogólnodostępności,

• Stwarzającym atmosferę akceptacji i bezpieczeństwa,

• Wspomagającym wszystkie dzieci z gwarancją ich wszechstronnego

• rozwoju,

• Różnicującym indywidualny rozwój dziecka poprzez dobieranie zadańedukacyjnych do potrzeb i możliwości rozwojowych każdego przedszkolaka,

• Przyjaznym dzieciom i ich środowisku rodzinnemu, umacniając więzi rodzinne poprzez poznawanie i pielęgnowanie tradycji , szerzącymi regionalizm, rozwijającymi partiotyzm od najmłodszych lat.

• Zapewniającym optymalne warunki w zachowaniu zdrowia i bezpieczeństwa dzieci,

• Gwarantującym rzetelną wiedzę i umiejętności praktyczne,

• Organizującym zajęcia dodatkowe wspierające harmonijny rozwój dziecka,

• Wyrównującym szanse rozwojowe i edukacyjne dziecka, zapewniającym opiekę specjalistyczną: logopedyczna, psychologiczną.