• Organizacja nowego roku szkolnego 2024/2025

• Szanowni Rodzice!

Nasze przedszkole pracuje w godzinach od 6.00 do godziny 16.30

Uprzejmie prosimy, aby dzieci były przyprowadzane do przedszkola do godziny 8.30 (w związku z organizacją żywienia).

Prosimy o zmienne obuwie dla wszystkich przedszkolaków.

Dzieci młodsze prosimy wyposażyć w dodatkowe ubranie (bluzeczki, spodenki/getry, skarpety, bieliznę).

Pozostałe informacje będą przekazane na zebraniu zorganizowanym w pierwszych dniach września –
            o terminie poinformujemy w ostatnim tygodniu.

• Jaworznicka Karta Miejska

•   Z dniem 1 sierpnia 2024 r. w naszym mieście ruszyła Jaworznicka Karta Mieszkańca, która umożliwi mieszkańcom korzystanie z wielu usług za pomocą jednej karty. Jest to przestrzeń dla instytucji gminnych oraz przedsiębiorców do promocji swojej oferty oraz oferowania benefitów. Karta jest jednocześnie połączona z kartą biblioteczną oraz
            z systemem przedszkolnym, a w przyszłości planujemy zintegrować ją razem z kartą PKM Jaworzno.

Kto może korzystać z J-ki?Możesz korzystać z J-ki jeśli m.in.:

• mieszkasz w Jaworznie i rozliczasz tu podatek dochodowy lub rolny,

• jesteś zameldowany w Jaworznie oraz objęty “ulgą dla młodych” lub korzystasz
            z MOPS i nie masz dochodów opodatkowanych,

• jesteś pełnoletni – uczysz się lub studiujesz, a Twoje miejsce zameldowania to Jaworzno,• jesteś emerytem lub rencistą z meldunkiem w Jaworznie,

• jesteś dzieckiem mieszkańców Jaworzna lub tu uczęszczasz do przedszkola/szkoły.

Rodzaje Kart

System oferuje dwa rodzaje kart, dostosowane do potrzeb mieszkańców:

1. Karta mobilna – dostępna poprzez aplikację mobilną.

2. Karta plastikowa – tradycyjna karta fizyczna.

Jak uzyskać Jaworznicką Kartę Mieszkańca?

Od 1 sierpnia można pobrać dedykowaną aplikację mobilną z Google Play oraz App Store lub złożyć wniosek o kartę w jednym z Punktów Obsługi Klienta:

Punkt Obsługi Klienta nr 1: Rynek Główny 17 (przy pomniku), tel. 32 61 81 992. POK będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-17:00.

Punkt Obsługi Klienta nr 2: Plac Górników 5, tel. 32 61 81 991. POK będzie czynny w godzinach pracy Urzędu Miejskiego – pon.-śr.: 7:00-15:00, czw.: 7:00-16:00, pt.: 7:00-14:00.

Więcej informacji można uzyskać również na stronie internetowej https://j-ka.pl/

e-PUAP /PM15Jaworzno/SkrytkaESP